Časté dotazy

Co je to psychoterapie a kdo ji provádí

Psychoterapie je důvěrný rozhovor, pomoc a podpora při hledání sebe. Psychoterapeutická sezení pomáhají klientovi uvědomit si své problémy v souvislostech, podívat se na situaci jiným způsobem. Pomocí psychoterapie je možné najít svoji přirozenost, žít radostnější život a dostat se do kontaktu se svými přáními a potřebami

Rozdíl mezi psychologem a přítelem

Narozdíl od přítele si psychoterapeut udržuje odstup. Nejde mu o to klienta uklidňovat, ale pomoci mu k plnějšímu prožívání. Terapie nemusí být vždy příjemná, aby došlo ke změně, je potřeba otevřít i bolestná témata. Dobrý terapeut je nestranný - nehodnotí, neobviňuje, dokáže se dobře vcítit do klienta a dát mu to najevo.

Psychoterapie PCA

Psychoterapie zaměřená na klienta je partnersky vedený rozhovor, který pomáhá v oblastech, kde se klient cítí zaskočen, bezmocný a neví, jak dál. Vede ke schopnosti žít svůj vlastní život nezávisle na druhých a zodpovědně.

Probíhá v přátelské atmosféře, kde klient:

  • má svůj prostor pro uspořádání vlastních myšlenek
  • cítí se bezpečně
  • zažívá pocit přijetí a podpory

Mgr. Blanka Šimková

Telefon:

+420 607193438

e-mail:

blanka.simkova@seznam.cz

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti